2615 Процес реєстрації авто в Україні в 2018 році

Процес реєстрації авто в Україні в 2018 роцісодержание

У поточному році, з відмінною МРЕВ і ДАІ і вдосконаленням відповідного закону, процедура перереєстрації автомобіля в Україні істотно спростилася і стала дешевше. Головним позитивним для автовласників зміною можна назвати скасування довідки-рахунка», за яку раніше потрібно було відраховувати 1% від вартості покупки ТЗ. Тепер факт переходу прав власності підтверджують прямо в сервісному центрі (колишні ДАІ) або в автосалоні під час підписання договору купівлі-продажу.

Нововведення, що спрощує покупку і продаж авто:

 • Відміняються збори в пенс. Фонд і податок на доходи фізосіб (якщо ви здійснюєте першу угоду з б/у автомобілем за рік).
 • З платежів за реєстрацію залишається: оплата оформлення техпаспорта і номерних знаків, оплата експертизи та послуги сервісного центру.
 • Скасовується обов’язкова оцінка при державній реєстрації ТЗ.
 • Також скасовується при перереєстрації або первинної реєстрації раніше обов’язкове дослідження-експертиза.
 • Вам не можуть відмовити в реєстрації, якщо є заборгованість по штрафах.
 • Знижена сума державного мита, що вноситься при нотаріальному посвідченні.
 • Тепер можна зберегти номерні знаки, якщо автомобіль змінює власника.
  Можна реєструвати ТЗ у будь-якій області, незалежно від місця реєстрації нового власника.

З 1 січня 2018 року в Україні прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс на 62 грн. і становить 1762 грн. Це призвело до зміни ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що сплачується при першій реєстрації автомобіля. Розмір збору в Пенсійний Фонд вираховується виходячи з групи, до якої відноситься транспорт. Від того, в якій групі знаходиться автомобіль і залежить розмір ставки: 3%, 4% або 5% від загальної вартості транспортного засобу.

 1. Якщо вартість авто не перевищує або дорівнює 290 730 гривень, доведеться сплатити 3% в Пенсійний Фонд. Примітно, що раніше гранична сума становила 280 500 грн.
 2. Якщо машина коштує від 290 730 до 510 980 гривень – 4% в Пенсійний Фонд.
 3. Якщо транспортний засіб коштує понад 510 980 гривень – вам доведеться заплатити в ПФУ 5%.

Процедура переоформлення

Для реєстрації купується транспортного засобу зверніться в сервісні центри МВС (зазвичай це відділення ДАІ або центри надання послуг) або до адміністрації автосалону, комерційної майданчика, на якій купуєте машину. Процес займає близько двох годин. Зробити потрібно наступне:

 • Надайте підготовлений до підписання договір купівлі продажу (оформляється там же, в сервісному центрі МВС) та пакет документів (список нижче).
 • Подайте заяву в потрібній формі про зняття автомобіля з реєстраційного обліку.
 • Оплатіть: техпаспорт (вартість – 248 грн.), нові номерні знаки (135 грн.) і бланк реєстрації ТЗ(до 190 грн.), дослідження-експертизу (270 грн.).
 • Експерти сервісного центру перевірять машину на відповідність номерів агрегатів і на викрадення.
 • Співробітники центру або продає компанії посвідчують договір купівлі/продажу.
 • Подайте заяву про постановку на реєстраційний облік автомобіля, який вже буде значитися за новим власником.
 • Після оплати номерів та реєстрації, ви зможете обрати та отримати номери, а також техпаспорт.
Читати:  Виробник iPhone представив дві моделі електрокарів

Бажаючі можуть навіть не відвідувати сервісний центр МВС для здійснення угоди. Згідно з останніми змінами до постанови уряду №1200 №1388, можна виконати реєстрацію та перереєстрацію прямо в автосалоні або компанії, яка торгує уживаними автомобілями. Будь-яка комерційна організація, підключена до бази МВС, здатна замінити сервісний центр і надати вам ті ж послуги по оформленню. Підставою для реєстрації вважається договір купівлі/продажу, і не потрібно навіть присутність обох сторін угоди. При очевидних плюсах, реєстрація в салоні або, скажімо, у нотаріуса, не передбачає експертну перевірку купленої машини на угон або номери вузлів.

У разі реєстрації з метою продажу, все одно слід відвідати сервісний центр для оформлення техпаспорта і номерів.

Які документи потрібні для перереєстрації авто

Щоб оперативно перереєструвати або зареєструвати машину, ретельно підготуйте необхідні документи:

 • Оригінали громадянських паспортів та їх копії,
 • ІПН та їх копії,
 • Техпаспорт на автомобіль та його копія,
 • Бланк договору купівлі-продажу (3 заповнених примірники, потрібно взяти бланки у адміністратора центру).
 • Заяви на те, щоб поставити/зняти з обліку також одержують і заповнюють на місці, в сервісному центрі.

Якщо машина ввезена з-за кордону, то пакет наданих документів буде іншим:

 • Митна декларація,
 • Договір купівлі/продажу,
 • Сертифікат відповідності Укрсепро, в якому повинен бути зазначений екологічний клас: ЄВРО-5 або вище,
 • Акт прийому/передачі авто від постачальника дилера,
 • Транзитні автономери.

Про інших випадках і пакетах документів можна дізнатися на оф. сторінці

Після переоформлення

По закінченні процесу постановки на облік новий власник транспортного засобу буде мати на руках новий техпаспорт і акт експертизи на предмет відповідності номерів (викрадення). В деяких регіонах є черги в сервісних центрах, у деяких – ні. Практика показує, що для оформлення угоди та перереєстрації потрібно витратити від 2 годин до половини робочого дня, залежно від регіону та місця постановки на облік.

Скільки коштує переоформити машину в Україні 2018

Як говорилося вище, обов’язкові платежі при реєстрації автомобіля:

 • техпаспорт (вартість – від 400 грн.),
 • номерні знаки (135 грн.)
 • бланки реєстрації та зняття з обліку транспортного засобу (115 грн.).

Що стосується податку на купівлю/продаж автомобіля, то за новими правилами, операції з купівлі/продажу б/у транспортних засобів (автомобілів, мотоциклів, мопедів), перший раз в календарному році повністю звільняються від податку. При продажу/купівлі не в перший раз за рік доведеться сплатити податок у сумі 5% від вартості ТЗ. Податок на угоди з новими автомобілями залежить від марки машини і складає від 3 до 5% від суми угоди.

Читати:  Кросовер Suzuki Across отримає новий салон

Таким чином, ціна перереєстрації та проведення операції (без урахування податку) складе не більше 1000 грн.

Обов’язковий огляд експерта при прямої перереєстраціїОсмотр автомобиля экспертом

Так, при перереєстрації огляд експерта тепер є обов’язковим для всіх. Така перевірка проводиться в інтересах нового власника автомобіля і за його заявою. Вона попереджає різні маніпуляції при продажу ТЗ. Після огляду і перевірки номерів по базі, експерт складає акт або робить позначку в документах на перереєстрацію.

Як зареєструвати авто без номера кузоваАвтомобиль без номера кузова

Автомобіль з безномерным кузовом, як і раніше, можна перереєструвати тільки в одному випадку: при передачі його у спадок. Але допускається дублювання номера кузова або одержання (і нанесення нового номера) у деяких випадках: старі авто (до 2000 року), автомобілі з втраченим при ремонті номером, передані власнику правоохоронними органами та ін. Питаннями відновлення номерів займається НДБЕ Сантодор.

Реєстрація ТЗ якщо на ньому є штрафи

За новими правилами взяття на облік працівники сервісного центру не вправі відмовити вам у перереєстрації, якщо є заборгованість по штрафах. Реєстрація проводиться в тому ж порядку, як якщо б заборгованості на ТЗ не було.

Переоформлення автомобіля на юридичні особа

При переоформленні ТЗ на юридичну особу з боку покупця потрібно надати документи про реєстрацію цього юр.особи та його реквізити. Також потрібна довіреність на представника компанії (особу, яка здійснює перереєстрацію) його паспорт та ІПН. Процедура відрізняється від стандартної тим, що видається бланк купівлі/продажу юр. особі.

Перереєстрація автомобіля за зміну прописки

Поняття «місце реєстрації автомобіля за новими правилами скасовано. У реєстраційному свідоцтві зазначено підрозділ МВС, що видала документ, і адресу власника. Ви можете експлуатувати свій автомобіль в інших областях України як завгодно довго, продавати його і переоформляти в інших сервісних центрах країни. Але при переїзді в іншу область чи потрібно отримувати нові номери. В цьому випадку зверніться в місцевий сервісний центр, надайте заяву про перереєстрацію і засвідчують особистість і власність на ТЗ документи.

Переоформлення авто без зміни номерівПереоформление без смены номеров

За новими правилами реєстрації машина може охоронити номера, навіть якщо власник помінявся. Заповнюючи заяву на перереєстрацію, зняття/взяття на облік, вкажіть, що бажаєте залишити старий номер.

Переоформлення авто без зняття з обліку

У ряді випадків відбувається переоформлення без зняття з обліку. Наприклад, якщо власник змінив прізвище, місце прописки та ін. Потрібно подати адміністратору центру код, паспорт, заяву, та деякі інші документи (наприклад, свідоцтво про шлюб при зміні прізвища). Якщо авто переоформляється без зняття, то його огляд не проводиться. Ви сплачуєте тільки за послуги сервісного центру.

Читати:  BMW 8 Series отримає нове покоління

Переоформлення авто за генеральним дорученням

Оформлення автомобіля на компанію завжди здійснюється уповноваженою особою. Воно, має при собі наказ або довіреність та документи, що посвідчують особу (ІПН та паспорт). Приватні особи теж переоформляють машину по генеральній довіреності. Такий документ видають: подружжя, родичі, що знаходяться за кордоном, літні люди та ін Переоформлення по генеральній довіреності в 2018 році розширює список документів для подачі у сервісний центр: додаються папери уповноваженого та сама довіреність. По вартості та порядку реєстрації переоформлення за дорученням нічим не відрізняється від зняття/постановки на облік.

Переоформлення автомобіля за договором купівлі-продажу

Згідно з новими правилами, практикується укладання договорів купівлі/продажу ТЗ безпосередньо в сервісний центрах уповноваженими адміністраторами. Їхня справа – засвідчити особистості договірних і факт договору, провести перевірку ТЗ і техпаспорта. Договір приноситься в центр оформленим і не підписаними, або бланки, що видаються в центрі, заповнюються на місці, у трьох примірниках. Засвідчені копії документів і один з примірників договору купівлі/продажу зберігаються в сервісному центрі МВС три роки. Ця процедура безкоштовна, і після неї відразу виконується переоформлення.

Як переоформити машину на себе

Це зробити не представляється можливим, навіть якщо у вас є «генералка». Ви можете «продати» машину за дорученням третій особі (родичу, дружині), а потім – собі. Цей спосіб практикувався і раніше, але був пов’язаний з великими витратами. Тепер же, якщо між угодами пройде рік, ваші витрати будуть мінімальними.

Як оформити дарчу на машину в 2018 році

Так само, як і продаж. Тільки замість договору купівлі-продажу в сервісному центрі за місцем прописки вам дадуть типовий договір дарування. Заповніть його в трьох примірниках (один для центру) і віддавайте на перереєстрацію разом з документами, що засвідчують особу і право власності на ТЗ.

Як переоформити авто без господаряПереоформить авто без хозяина

Це можливо тільки при генеральній довіреності власника. Зверніться в сервісний центр за місцем прописки і дійте за описаним вище планом. Ваша генеральна довіреність (оригінал) в цьому випадку залишиться на зберігання в сервісному центрі.

Як перереєструвати машину на іншу людину

Переписати машину на іншого водія можна все в тому ж сервісному центрі (поки їх роль виконують колишні МРЕВ ДАІ). Теоретично ви можете зробити це без самого цієї людини. Пред’явіть в сервісному центрі його документи і уявіть їх копії, заповніть заяву на перереєстрацію.

Переоформлення кредитного автомобіля

Банки неохоче йдуть на участь у продажу кредитного автомобіля, і такі випадки рідкісні. Перед реєстрацією заставленого автомобіля відбувається підписання тристороннього договору з кредитують банком. Щоб перереєструвати авто в кредит, потрібно в сервісний центр МВС разом з іншими документами пред’явити цей договір і прикласти копію. Якщо цього не зробити, то в результаті перевірки адміністратор виявить обтяження на машині і відмовить у проведенні операції. В іншому процедура перереєстрації авто на фірму нічим не відрізняється від оформлення приватною особою.

По теме: ( из рубрики Новини )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

three + three =

Top