2617 Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?Численні чутки серед українських автомобілістів про можливості пересування на новому автомобілі без страховки ОСАЦВ протягом декількох днів після укладення договору купівлі-продажу не мають законного підтвердження. Зате необхідність оформлення страхового поліса автоцивільної відповідальності регламентована Законом України №1961-15. Виходить, що купувати страховку ОСАЦВ на новий автомобіль потрібно відразу за фактом покупки транспортного засобу. Зробити це можна прямо в салоні дилера.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Цей поліс не покриває збиток, нанесений транспортному засобу власника, а шкоду, заподіяну автомобілістом іншим учасникам дорожнього руху внаслідок ДТП. Таким чином, ОСАГО страхує не авто, а вашу відповідальність. Розберемося, чи обов’язково при цьому страхувати сам транспортний засіб, що вас чекає за відсутність «автоцивілки», і в яких випадках можна обійтися без неї.

Як оформити ОСАЦВ на новий автомобіль, якщо немає бажання купувати страховку в салоні?

Можливо, з особистих причин покупець машини не хоче оформляти поліс там же, де купує автомобіль. Але і виїжджати за межі дилерського центру на новому авто без страховки небезпечно. Ризик пов’язаний не тільки з ймовірністю бути оштрафованим, але і з тим, що, можливо, автовласник з причини невпевненості за кермом нової машини створить ДТП. А без ОСАГО йому доведеться покривати шкоду, заподіяну іншим учасникам дорожнього руху, з власної кишені. Щоб виключити такий сценарій подій при купівлі авто можна дотримуватися наступного порядку дій:

 • домовитися з персоналом центру про видачу копії паспорта транспортного засобу (ПТС) після внесення передоплати;
 • відправитися в страхову компанію для покупки поліса, маючи при собі копію ПТС, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і права (рекомендується, щоб ця організація була членом МТСБУ);
 • повернутися в салон для завершення угоди з уже наявною страховкою, після чого відправитися в сервісний центр МВС для реєстрації автомобіля.
Читати:  Mazda запатентувала чотиримоторний гібрид із роторним двигуном

Як варіант, ви можете придбати авто, отримати на руки оригінал ПТС, після чого домовитися з персоналом і залишити машину на стоянці центру ще на пару годин. За цей час ви відвідаєте страхову компанію і купити поліс. Але щоб мінімізувати всі ці турботи оформити страховку простіше за місцем купівлі автомобіля.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Поліс автоцивільної відповідальності купується на 1 рік. Але якщо ваш новий автомобіль ще не зареєстрований в сервісному центрі МВС, ви можете купити страховку на термін від 15 до 365 днів. Ці норми вказані у Законі №1961-15. Крім того, короткочасна страховка доступна для автомобілів, зареєстрованих за кордоном.

Яке покарання передбачено за їзду без ОСАГО?

Якщо автомобіліст під час поїздки не має при собі дійсну страховку ОСАЦВ, співробітник патрульної поліції має право виписати йому штраф у розмірі 425 грн. Саме таке покарання встановлено статтею 126 Купап за керування транспортним засобом без будь-якого з таких документів:

 • страхового поліса ОСЦПВ;
 • водійського посвідчення;
 • реєстраційного документа на авто.

Виходить, що виїхавши за межі дилерського центру без поліса, автовласник може бути оштрафований на 425 грн. При цьому за таке порушення поліція не має права евакуювати авто.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Необхідно оформляти Каско?

Другий тип страхування передбачає покупку поліса, що покриває збитки, пов’язані з псуванням чи викраденням вашого транспортного засобу. Така страховка необов’язкова і оформляється за власним бажанням. Але є виняток. При покупці нового авто в кредит, кредитор практично завжди вимагає оформлення цього поліса. У такій ситуації Каско також стає необхідним.

Як правило, в цьому випадку вартість поліса на рік варіюється в межах 4-6% від ціни машини. Досить дорого. Але в більшості випадків без цього не обійтися, так як при покупці автомобіля в кредит оформляти страховку доведеться саме в тій страховій компанії, яка співпрацює з банком.

Читати:  Дизайнери GM показали новий Chevrolet Camaro

Якщо ви купуєте авто, вносячи за нього відразу 100% оплату, а в салоні вимагають оформити Каско – це нав’язування послуги. Ви маєте право відмовитися від придбання полісу. Тим більше, промоніторивши пропозиції ринку самостійно, ви зможете знайти і вибрати страхову компанію, яка пропонує оптимальні умови саме для вас.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Які ще бувають страхування та обов’язкові чи вони?

Відповідно до статті 9 Закону України №1961-15 поліс автоцивільної відповідальності передбачає ліміти виплат, а саме:

 • 50 тис. грн на ремонт пошкодженої техніки кожній постраждалій стороні;
 • 100 тис. грн на лікування кожного з постраждалих учасників ДТП.

При цьому до 50 тис. грн на відновлення транспортних засобів отримує кожен власник, машина або мотоцикл якого отримали каліцтва через винуватця ДТП, але загальна сума не може перевищувати 250 тис. грн. На лікування кожному потерпілому виділяється сума до 100 тис. грн, незалежно від кількості травмованих осіб. Якщо ж виділених лімітів не вистачає, виплатити решту суми має винуватець ДТП.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Як застрахувати автомобіль?


Щоб розширити ліміти до бажаних сум, потрібно оформити добровільне страхування автоцивільної відповідальності. Цей поліс не замінює собою ОСАГО, а тільки доповнює його. Заплативши за цю страховку буквально 100 гривень, ви розширите ліміт виплати ще на 25 000 грн. А за суму 150-200 грн можна додати до ліміту ОСАЦВ ще тисяч 50. Така страховка добровільна і не є обов’язковою ні при яких умовах.

Кому можна їздити без «автоцивілки»?

При тому, що поліс страхування автоцивільної відповідальності є необхідним, згідно із Законом України №1961-15 від нього звільняються наступні категорії вітчизняних автомобілістів:

 • інваліди I групи;
 • ветерани та інваліди війни;
 • громадяни, що керують транспортним засобом інваліда і групи в його присутності.
Читати:  Mini Countryman: идеальный городской автомобиль. MINI Countryman

Якщо ви не належите до будь-якої з цих категорій, то за законом не маєте права ні дня їздити на автомобілі без поліса, страхувального автоцивільну відповідальність. А ось Каско можете купувати за власним бажанням, якщо тільки він не є обов’язковим з-за певних умов, зазначених вище.

Потрібна страховка на новий автомобіль і скільки можна їздити без неї?

Думка, що на новому авто можна тимчасово їздити без страховки є помилковим. Якщо у вас немає ОСАГО, то перша ж перевірка документів патрульним поліцейським, хоч і просто біля виїзду з автосалону, спричинить накладення штрафу.

По теме: ( из рубрики Новини )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

four × five =

Top