5941 Toyota змінить генерального директора

Toyota змінить генерального директораToyota Motor Corp заявила, що Акіо Тойода залишить пост президента та головного виконавчого директора компанії. 

Керівництво правління автогігантом він передасть бренд-менеджеру Кодзі Сато, пише Reuters. Найважливіша за останні 14 років кадрова перестановка в Toyota запланована на 1 квітня 2023 року. Причини раптової зміни не розкривається, але агентство зазначає, що останнім часом питання про наступника для 66-річного Тойоди дедалі частіше вставало серед інвесторів.

Втім, Тойода не покине компанію, коли Сато стане генеральним директором. Він обійме посаду голови ради директорів, від якої відмовиться нинішній голова Такеші Утіямада. За словами аналітиків, заява про майбутню зміну стала несподіванкою, проте інвестори вже не раз міркували про претендента на місце Тойоди.

Акіо Тойода, онук засновника Toyota, приєднався до компанії у 2000 році, увійшовши до ради директорів. За дев’ять років він став генеральним директором. Його дід – Кіїчіро Тойода, який очолював компанію з 1941 по 1950 рік, а батько, Соічіро Тойода, обіймав посаду одного з голів з 1992 по 1999 рік.

В останні роки Акіо Тойода відзначився критикою переведення автомобілів на електрику: він виступав за використання гібридів як перехідного ступеня, а також заявляв, що повальна електрифікація може стати катастрофою для Японії . Toyota все ж таки включилася в загальний тренд, хоч і із запізненням. Запуск серійного електрокара bZ4X був пов’язаний з проблемами: у автомобіля відвалювалися колеса, а в ході випробувань з’ясувалося, що його запас ходу менший за заявлений.

У грудні стало відомо, що Toyota, яка зазнає складнощів через матеріали і електрику, що подорожчали, може відкласти презентації деяких нових електромобілів. Перед запуском новинок вона сподівається скоротити розрив у ціні та підвищити конкурентоспроможність порівняно з китайськими BYD.

Торік Toyota продала 9,56 мільйона машин , ставши лідером світового авторинку втретє поспіль. Друге місце зайняв Volkswagen, який відстав на 1,3 мільйона автомобілів.

Читати:  Ford Kuga: новый уровень по завышенной цене. Ford Kuga

Запис Toyota змінить генерального директора спершу з’явиться на theROAD..

По теме: ( из рубрики Автомобіль Toyota, Новини )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

four × three =

Top