4395 Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo SedanВін зробив це сам. Паралельну парковку. Так-так – от в цьому ряду машин Mondeo опинився сам. Без моєї допомоги.

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Колега, з яким я вказую на затиснутий між двома кросоверами білий седан, дивується не менше мого. Здавалося б – велика новина, автомотическая парковка. Таку систему на різні автомобілі ставлять вже як мінімум років вісім – це якщо говорити про нашому ринку. А в світі вона з’явилася і того раніше. Але Mondeo здивував. Це перша на моїй пам’яті машина, яка в автоматичному режимі паркується не гірше, ніж в ручному. Залазить туди, куди ризикне заїхати тільки дуже досвідчений водій. Вражає!

Взагалі, з тестом Mondeo нам пощастило. Як зазвичай буває, просиш у представництва машину на тест, а тобі видають топ-версію з найпотужнішим мотором, просунутою трансмісією і безмежним набором опцій. Все б нічого, та тільки цінник на такий автомобіль зашкалює, і реальні покупці його не вибирають. А народну версію розумною комплектації у автоконцернів на тест не допросишся. Ось і виходить, що журналісти їздять на одних машинах, а їхні читачі і покупці – на інших.

Цього разу все інакше – мені дістався седан Mondeo в самому ходовому виконанні. З базовим 2,5-литовым бензиновим мотором і класичним шестиступінчастим автоматом. Опцій в ньому, звичайно, чимало – ну так постараюся не піддатися спокусі.

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Що взагалі таке – цей новий Mondeo? Зовні гарний – власники інших седанів задивляються, особливо водії «Фордів» попередніх поколінь. Динамічний силует, злий примруження фар, але при цьому стовідсотковий впізнаваність – з іншою машиною не сплутаєш.

Кузов хоч і новий, але побудований на старій архітектурі. В принципі Ford міг би ще рік-два випускати колишній Mondeo, та керівництво концерну вирішило вивести модель на північноамериканський ринок, заодно грунтовно її оновивши. Ось і нам дісталася новинка до терміну.

Мотори – за великим рахунком теж колишні. Але не все і не зовсім. Дизелів більше немає. В топі – дволітрові «Экобусты» в 200 і 240 л. с. Але нам дістався базовий агрегат. З 2,5 літрів інженери зняли «рекордні» 149 к. с. – все заради податкової вигоди. Чесно кажучи, з такими показниками літрової потужності у випадку з середньорозмірним седаном мені останній раз доводилося стикатися на вітчизняній «Волзі».

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Коробка передач теж не нова – шестидиаппазонный автомат є спільною розробкою американців з Ford і GM. Така ж трансмісія ставилася на останній Chevrolet Malibu, який недовго продавався у нас і безславно зник.

Я підходжу до тестового седану і намагаюся згадати, як їхав попередній Mondeo. Справу було чотири роки тому, у Нижньому Новгороді, на щойно побудованій трасі. Тоді представляли топову дизельну версію зі спортивною підвіскою. 190 відгодованих соляркою кінських сил, жорсткі пружини і амортизатори, прошитий червоною строчкою салон… І той Mondeo дійсно дозволяв валити! Великий, але динамічний, драйвовий автомобіль.

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Ось тільки покупців він не знайшов. Потужний дизель і жорстка підвіска – це, звичайно, добре. Але тільки на гоночному треку, причому де-небудь в Європі. А в реальному житті пропонувалася покупцям версія зі старим 2,3-літровим маздовским мотором, яка начисто програвала з продажу японцям зразок Toyota Camry або Nissan Teana.

Так що ж 2,5-літрова новинка? Інші колеги вже встигли поставити хрест, мовляв, «не їде». Так ось, вони, звичайно, погарячкували – їде. Цілком собі тримається в потоці і навіть дозволяє іноді обганяти. Але не заводить. Взагалі.

А підвіска? Знаменита драйвова підвіска? Яка дозволяла «вваливать» в повороти не гірше хот-хетча? Знайте: Mondeo вже не той. Гірше? Я цього не кажу. Шасі стало більше… вседорожным чи що. Досить довгі ходи підвіски з прогресивною характеристикою дозволяють впевнено мчати по прямій і не сильно зменшувати швидкість перед нерівностями. У поворотах Mondeo, як і раніше відчуває себе впевнено і зрозуміло, але от зухвалості більше немає: надійно, але не азартно.

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Що практично не зазнала змін, так це салон. Стиль, як і раніше, технократичний, якість обробки за мірками класу досить високо. Ззаду, як і раніше, трохи затісно – від настільки довгого седана чекаєш більшого. Якщо за зовнішніми габаритами Mondeo – це Skoda Superb, то всередині – не більш ніж Volkswagen Passat.

Нарешті, треба насварити витрата палива. Він такий, ніби під капотом мінімум 220 л. с. В свій захист Ford може пред’явити лише одне: готовність споживати 92-й бензин.

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

У підсумку новий Mondeo набагато більше схожий на типовий американський середньорозмірний седан, ніж його попередник. У нього помірно м’яка підвіска, відсутні версії з ” механікою і дизелем, а зовні машина виглядає дорожче своєї справжньої ціни. Але стривайте: саме за таким рецептом побудовані і Toyota Camry і Nissan Teana – лідери класу на нашому ринку. Минулий Mondeo був іншим, ну так ми ж самі недооцінили цю машину. Що тепер нарікати на конструкторів. Хочете замість європейських цінностей – американо-японські? Нате вам!

До честі інженерів, навіть незважаючи на пережиту американизацию, Mondeo залишається одним з найбільш драйвових в частині налаштування шасі седанів в класі. Не таким, як колись, але все ж спортивнее японських аналогів. Так може це і є вдалий компроміс?

Автор: Сергій Іванов

Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan

Вы читаете статью Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan. Все материалы на сайте Tyt Auto, а также и статья Ford Mondeo: Back in USA. Ford Mondeo Sedan - написаны с целью информационного обогащения и мы рады если Вам нравиться наш Журнал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × четыре =

Рубрики
наверх